ייעוץ השקעות ופנסיה | שאלות ליועצת ההשקעות ופנסיה » שלום, עבדתי כ-10 שנים ואני לא יודעת מה הפרישו לי אם בכלל הפרישו. כיצד ניתן לבדוק זאת? האם מי שעבדה לפני כ-20 שנה בתחום, המעבידים שהם גוף פרטי יכולים להתחמק מתשלום? ומה ניתן לעשות בנושא? תודה שלומית
 
סמליל בצורה של ינשוף  

ייעוץ    השקעות    פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לשקט הנפשי שלכם

טלפנו: 03-532-2008
info@RDVC.co.il

צרו קשר עכשיו!

קבלו טיפים ומידע חינםשרותי ייעוץ השקעות
שרותי ייעוץ פנסיוני
מידע נוסף

קבלו חינם !
7 כללי אצבע למשקיע הסולידי

7 כללי אצבע למשקיע הסולידי
הקליקו כאן לקבלת החוברת

14 כללי אצבע
לשיפור החיסכון הפנסיוני

מהדורה חדשה ומורחב 14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני
הקליקו כאן לקבלת החוברת


שאלות ליועצת השקעות ופנסיה » ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות

תגובות

שאלה:

אוגוסט-2015 »

שלום,

אני עבדתי כ-10 שנים במכירות ואני לא יודעת מה הפרישו לי אם בכלל הפרישו.
כיצד ניתן לבדוק זאת?
האם מי שעבדה לפני כ-20 שנה בתחום, המעבידים שהם גוף פרטי יכולים להתחמק מתשלום? ומה ניתן לעשות בנושא?

תודה שלומית


תשובה:

שלום שלומית,

את מה שנחסך עבורך לפנסיה, ניתן לראות בדוחות של קרנות הפנסיה ושאר מוצרי חיסכון פנסיוני שאמורים להגיע לביתך. הדוחות נשלחים בכל רבעון עבור מוצרים פעילים (מוצרי חיסכון פנסיוני שבהם מבוצעות הפקדות) או פעם בשנה כאשר אין הפקדות שוטפות.

אם יש בידך דוחות ישנים, את יכולה לפנות לחברות שמנהלות את המוצרים (קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וכיוצ"ב) ולוודא שהכתובת שלך מעודכנת.

אם אין בידך דוחות כלל, יש לך כמה אפשרויות לברר:

  1. פניה למסלקה הפנסיונית - זהו אתר שדרכו ניתן לקבל מידע על החסכונות הפנסיונים בעלות נמוכה ותוך כמה ימי עסקים.  כתבנו מאמר בנושא בשם מהפכת המסלקה הפנסיונית.
     
  2. בתלושי השכר שלך, אמור להופיע שם המוצר הפנסיוני שהמעביד הפרטי העביר אליו כספים, ואז ניתן לפנות לחברה המנהלת שלו ולבקש שתשלח לך דוחות.
     
  3. פני לקבלת ייעוץ פנסיוני אצל אחד מהיועצים הפנסיונים המוסמכים והם יסייעו לך בין השאר להשיג את המידע במסגרת תהליך ייעוץ פנסיוני.

לגבי שנים אחורנית, יש לקחת בחשבון כי חוק פנסיה חובה קיים מ-2008. זאת אומרת שלפני 2008 לא כל המעבידים והעובדים נדרשו לחסוך לפנסיה.

לגבי התקופה שלפני 2008, יש לבדוק האם  בחוזה ההעסקה שלך צוינה התחייבות של המעביד לחסוך לפנסיה או האם עבדת בענף שפעל תחת הוראות הסכם קיבוצי בו נכללה מחויבות לחסוך לפנסיה. אחרת, לא בהכרח המעביד הפרטי היה צריך לחסוך לך לפנסיה.

אם הבנת שהמעביד היה מחויב לחסוך לך לפנסיה ולא איתרת כספים כאמור, מומלץ לפנות לעו"ד לדיני עבודה, אם את לא מכירה עו"ד טוב בתחום, נשמח להמליץ.

לשאלות בנושא ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות או נושאי השקעות אחרים, פנו עכשיו לרויטל דור-וילק.

חזרה לדף שאלות ליועצת ההשקעות והפנסיה.Bookmark and Share

תגיות לשאלת הגולש: ביטוח מנהלים | המסלקה הפנסיונית | הסכם קיבוצי | חוק פנסיה חובה | חיסכון פנסיוני | יועץ פנסיוני אובייקטיבי | יועץ פנסיוני/ייעוץ פנסיוני | עו"ד לדיני עבודה | קרן פנסיה


אין תגובות