ייעוץ השקעות ופנסיה | שאלות ליועצת ההשקעות ופנסיה » סיימתי את עבודתי בסוף ספטמבר. על חלק משכרי הופרשה לי פנסיה לביטוח מנהלים ועל חלקו היה צריך להפריש פנסיית חובה ופיצויים לקרן אחרת וזה לא בוצע. כל הכספים לגבי ההפרשות שלא בוצעו מסתכמים בכ-10,000 ש"ח. מקום העבודה מעוניין להעביר לי תשלום זה בתלוש אוקטובר פטור ממיסוי. האם זה אפשרי? האם זה עלול לפגוע בזכויות הפטור ממס שלי בתקופה בה אצא לפנסיה. אודה מאד לתשובתך.
 
סמליל בצורה של ינשוף  

ייעוץ    השקעות    פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לשקט הנפשי שלכם

טלפנו: 03-532-2008
info@RDVC.co.il

צרו קשר עכשיו!

קבלו טיפים ומידע חינםשרותי ייעוץ השקעות
שרותי ייעוץ פנסיוני
מידע נוסף

קבלו חינם !
7 כללי אצבע למשקיע הסולידי

7 כללי אצבע למשקיע הסולידי
הקליקו כאן לקבלת החוברת

14 כללי אצבע
לשיפור החיסכון הפנסיוני

מהדורה חדשה ומורחב 14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני
הקליקו כאן לקבלת החוברת


שאלות ליועצת השקעות ופנסיה » ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות

תגובות

שאלה:

אוקטובר-2014 »

שלום רב,

סיימתי את עבודתי בסוף ספטמבר במכללה. על חלק משכרי הופרשה לי פנסיה לביטוח מנהלים ועל חלקו היה צריך להפריש פנסיית חובה ופיצויים לקרן אחרת וזה לא בוצע. כל הכספים לגבי ההפרשות שלא בוצעו מסתכמים בכ-10,000 ש"ח.

מקום העבודה מעוניין להעביר לי תשלום זה בתלוש אוקטובר פטור ממיסוי. האם זה אפשרי? האם זה עלול לפגוע בזכויות הפטור ממס שלי בתקופה בה אצא לפנסיה. אודה מאד לתשובתך.

תודה רבה!


תשובה:

שלום רב,

אני מניחה שמקום העבודה היה אמור להפקיד לך לקרן פנסיה מקיפה. במידה וכך תוכלי לבקש מהמעסיק שיפקיד לאותה קרן פנסיה מקיפה שנה אחורה כך שההפקדות יפוצלו לפי החודשים. אם מדובר בהפקדות מעבר לשנה לא תמיד קרן הפנסיה המקיפה תאשר זאת.

קרן הפנסיה המקיפה גם כוללת ביטוח חיים (קצבת שאירים) וביטוח אובדן כושר עבודה (קצבת נכות). ביטוחים אלה מחייבים בחלק מהמקרים צבירת וותק.
מאחר ולא הפקידו לך בזמן הרי שביטוחים אלה לא צברו את הוותק הדרוש ולכן ייתכן שייסוד ביטוחים אלה באיחור ורק מעכשיו יפגע בך.

כמו כן, אמנם אינני מומחית מס (לצורך כך אפשר להתייעץ עם רואת חשבון או יועץ מס) אבל כאשר מקבלים את הכסף דרך תלוש המשכורת מס הכנסה יראה בכך הכנסה לכל דבר ולכן תחויבי במס הכנסה. לו היו מפקידים את אותם כספים לקרן הפנסיה המקיפה מלכתחילה לא היית משלמת על כספים אלה מס הכנסה.

כלומר, כרגע נראה כי קיימת פגיעה הן מבחינת היעדר הביטוחים שהיו אמורים להיווצר עם ייסוד קרן הפנסיה המקיפה וכן ייתכן מאוד שתאלצי לשלם מס הכנסה בגין אותם 10,000 ש"ח אם תסכימי לקבלם בתלוש המשכורת וכדאי לברר מהו המס.
עניין נוסף, הוא כמובן שסכום זה וכל התשואה שהוא אמור לצבור עד צאתך לפנסיה יחסר וישפיע על גובה קצבתך.

לשאלות בנושא ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות או נושאי השקעות אחרים, פנו עכשיו לרויטל דור-וילק.

חזרה לדף שאלות ליועצת ההשקעות והפנסיה.Bookmark and Share

תגיות לשאלת הגולש: ביטוח מנהלים | חוק פנסיה חובה | יועץ מס | מס הכנסה | פנסיה | קצבה | קצבת נכות | קצבת שאירים | קרן פנסיה מקיפה | רואה חשבון | תשואה ריאלית


אין תגובות