משכתי כספי קג"מ, בוצעה הפחתה בשיעור של 1.75%, האם זה תקין ? (מרץ 10, 2016)

שאלה:

בוקר טוב.

ראשית – אתר איכותי ביותר.

משכתי כספי קג"מ. דמי גמולים שולמו מחודש 4/83 עד 12/94 לאחר חישוב סה"כ ערכי פדיון בוצעה הפחתה בשיעור של 1.75% "ע"פ חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים(ביטוח) התשמ"א -1981".

האם סעיף זה אכן קיים בחוק ואם כן האם גובה ההפחתה הוא "קבוע".

תודה אורי

תשובה:

שלום אורי,

ראשית תודה על המחמאות, אנו אכן משקיעים מאמצים גדולים בתכני האתר.

ועכשיו לתשובתנו, קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות בע"מ בניהול מיוחד או קג"מ בשמה המקוצר היא קרן פנסיה ותיקה.

תנאי ניהול הכספים ותשלומי הקצבאות מקרן פנסיה זו נקבעים על פי תקנון.
חשוב לציין כי כל שינוי בתקנון דורש אישור מהמפקח על הביטוח  במשרד האוצר.

הנה הקישור לתקנון האחרון הקובע את דרכי ניהולה של קרן זו.

בעמוד 20 פרק ג' "ניהול הקרן" סעיף 5 "דמי ניהול":
ניתן לראות שהקרן תנכה דמי ניהול מתוך תשלומים שהיא משלמת על פי התקנון, בין שהם קצבאות ובין שהם תשלומים חד- פעמיים: בשנת 2007 ואילך 1.75%.

מומלץ לפני משיכת כספים מתוכניות פנסיה לקבל ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ו/או ייעוץ פרישה שיכלול בדיקת היבטי המס.


התשובה נכתבה על ידי רויטל דור-וילק, יועצת השקעות ופנסיה.
אין לראות בתשובות אלו כמתן ייעוץ השקעות ו/או יעוץ פנסיוני. מומלץ לקבל ייעוץ מוסמך לפני לפני ביצוע פעולות השקעה או שינויים בתיק הפנסיוני.

יש גם לכם שאלה בנושאי השקעות ופנסיה, לפרטים כנסו לדף שליחת שאלה ליועצת השקעות ופנסיה.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס

הרשמה ניוזלטר

דילוג לתוכן