ייעוץ השקעות ופנסיה | שאלות ליועצת ההשקעות ופנסיה » אני עובדת במשרה חלקית, אין ועד עובדים או מישהו שמתערב בקרנות הפנסיה ומוריד את הדמי ניהול. אני נמצאת בתוכנית של קרן פנסיה ודמי הניהול שלי הם מקסימלים. מה עדיף לי? קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? איך אני יודעת שתוכנית הפנסיה הנוכחית שלי היא הכי טובה בשבילי? תודה, סטודנטית עובדת
 
סמליל בצורה של ינשוף  

ייעוץ    השקעות    פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לשקט הנפשי שלכם

טלפנו: 03-532-2008
info@RDVC.co.il

צרו קשר עכשיו!

קבלו טיפים ומידע חינםשרותי ייעוץ השקעות
שרותי ייעוץ פנסיוני
מידע נוסף

קבלו חינם !
7 כללי אצבע למשקיע הסולידי

7 כללי אצבע למשקיע הסולידי
הקליקו כאן לקבלת החוברת

14 כללי אצבע
לשיפור החיסכון הפנסיוני

מהדורה חדשה ומורחב 14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני
הקליקו כאן לקבלת החוברת


שאלות ליועצת השקעות ופנסיה » ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות

תגובות

שאלה:

ינואר-2013 »

שלום רויטל,

אני סטודנטית ועובדת במשרה חלקית (משכורת ממוצעת של כ-2000 ש"ח) העבודה שלי כרגע היא בתחום בו אני לומדת ולכן, יתכן שאשאר שם לאחר התואר.
אני עובדת בחנות פרטית, אין ועד עובדים או מישהו שמתערב בקרנות הפנסיה ומוריד את הדמי ניהול. אבל הכל מנוהל אצל אותה הסוכנת. נכון להיום אני נמצאת בתוכנית של קרן פנסיה ולא ביטוח מנהלים ודמי הניהול שלי הם מקסימלים.

יש לי מספר שאלות:

 1. מה עדיף לי? קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? (סוכנת הביטוח מאד המליצה על ביטוח מנהלים, אבל מכרים המליצו לי על קרן פנסיה).
   
 2. איך אני יודעת שתוכנית הפנסיה הנוכחית שלי היא הכי טובה בשבילי? כרגע אני במגדל ושמעתי ש"הראל גלעד" היא הרווחית ביותר. אני יציין שאני רווקה, ואני לא מפרישה לשאריים.
  קראתי את החוברת ("כיצד חוסכים לפנסיה - 13 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני"), אבל עדיין לא הצלחתי להבין איך אני מתאימה את הקרן הנכונה בשבילי.
  בשל גובה המשכורת, אין לי אפשרות כרגע להוזיל את דמי הניהול, איזה פרמטרים אני צריכה לבדוק?

  תודה,
  סטודנטית עובדת

תשובה:

לסטודנטית החביבה,

ראשית אני רוצה לומר לך כל הכבוד על כך שבגיל כה צעיר יש לך את המודעות לנושא הפנסיוני וגם להודות לך על קריאת החוברת החינמית שאנו מחלקים עם 13 כללי אצבע לחיסכון פנסיוני.
ועכשיו ננסה לענות על שאלותיך.

 1. קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - שאלה זו הייתה רלוונטית עד לפני כמה ימים, אך על פי הוראה של המפקח על הביטוח, מה-1 לינואר 2013 נאסר על חברות הביטוח למכור ביטוחי מנהלים או מוצרים פנסיונים בעלי "מקדם קצבה מובטח" לחוסכים שגילם נמוך מ 60 (ראי הסבר על מקדם קצבה מובטח במאמר על ביטוחי מנהלים).
  מכיוון שמקדם קצבה מובטח היה אחד היתרונות המרכזיים של ביטוחי המנהלים בהשוואה לקרנות הפנסיה, כעת משלא ניתן להציע מאפיין זה ממתין השוק לראות כיצד ינהגו חברות הביטוח והאם הן יצאו עם מוצר מתחרה לקרנות הפנסיה כפי שהיה עם ביטוחי המנהלים.
  יתכן כי חברות הביטוח ימשיכו למכור מוצר דומה עם אותו שם "ביטוח מנהלים" אך הוא לא יכלול מקדם קצבה מובטח ולכן כמובן שהמאפיינים שלו יהיו שונים.

  על כן, עד להודעה חדשה, לא ניתן יהיה לרכוש ביטוחי מנהלים כתמול שלשום וצריך יהיה להסתפק בשאר המוצרים הפנסיונים שהם קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות ובמוצרים דמויי ביטוח המנהלים שיתווספו לאחר השינוי.
   
 2. כיצד יודעים מה קרן הפנסיה הכי מתאימה לך - לשם כך צריך לנתח את המאפיינים העיקריים של קרן הפנסיה ועד כמה הם מתאימים לצרכים שלך היום ולעתיד הרחוק.  זוהי עבודה מורכבת והיא דורשת ידע וניסיון רב.
  לכן, כדי להיות בטוחים, צריך לעבור תהליך של ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.

  נכון שייעוץ פנסיוני לא בהכרח זול ובוודאי כאשר מסתכלים על עלותו ביחס לשכרך כיום. אך ייעוץ זה יכול להשפיע על המשך החיסכון שתעשי עד הפרישה עשרות שנים מהיום. עד אז יצטברו כנראה כמה מיליוני שקלים ולכן ההשקעה לדעתנו מצדיקה את עצמה.
  אם תרצי בכל זאת לעשות זאת לבדך (ואנו לא ממליצים), יש להיעזר בסוכנת הביטוח ולבדוק עימה את המאפיינים השונים של קרנות הפנסיה המוצעות והתאמתם לצרכיך.
  ניתן ללמוד על המאפיינים של קרנות הפנסיה בסדרת המאמרים על קרן פנסיה מקיפה.

  לגבי דמי הניהול והוזלתם, זה לווא דווקא קשור לגובה השכר שלך ויותר קשור למקום העבודה ועד כמה הוא לוחץ על הסוכן להשיג דמי ניהול טובים לעובדיו.  ככל שהמקום גדול יותר הוא יוכל להשיג עבור כלל העובדים דמי ניהול טובים יותר.

לשאלות בנושא ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות או נושאי השקעות אחרים, פנו עכשיו לרויטל דור-וילק.

חזרה לדף שאלות ליועצת ההשקעות והפנסיה.Bookmark and Share

תגיות לשאלת הגולש: ביטוח מנהלים | ביטוח שאירים | דמי ניהול | יועץ פנסיוני אובייקטיבי | ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי | מקדם קצבה | סוכן ביטוח | קרן פנסיה | קרן פנסיה מקיפה


אין תגובות