ייעוץ השקעות ופנסיה | שאלות ליועצת ההשקעות ופנסיה » ברשותי כמה עשרות אלפי דולרים (ארה"ב), ברצוני להשקיעם ולא להמירם לשקלים כיון שנרכשו בכ-4.6 ועכשיו נראה שהדולר במגמת עליה. הציעו לי לקנות אג"ח ממשלת ארה"ב לשנה ואז להצמד לעליית הדולר וגם לקבל רווח מהאג"ח. מה כדאי לעשות?
 
סמליל בצורה של ינשוף  

ייעוץ    השקעות    פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לשקט הנפשי שלכם

טלפנו: 03-532-2008
info@RDVC.co.il

צרו קשר עכשיו!

קבלו טיפים ומידע חינםשרותי ייעוץ השקעות
שרותי ייעוץ פנסיוני
מידע נוסף

קבלו חינם !
7 כללי אצבע למשקיע הסולידי

7 כללי אצבע למשקיע הסולידי
הקליקו כאן לקבלת החוברת

14 כללי אצבע
לשיפור החיסכון הפנסיוני

מהדורה חדשה ומורחב 14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני
הקליקו כאן לקבלת החוברת


שאלות ליועצת השקעות ופנסיה » מטבע חוץ (מט"ח)

תגובות

שאלה:

ספטמבר-2007 » יש לי סכום של כמה עשרות אלפי דולרים (ארה"ב), סכום זה ברצוני להשקיע ולא להמירו לשקלים מאחר וקניתי אותם בשער של כ-4.6 ועכשיו נראה שהוא במגמת עליה ואני לא רוצה להפסיד. בבנק הציעו לי לקנות בו אג"ח של ממשלת ארה"ב למשך שנה ואז אני מקבל גם את עליית הדולר (בהנחה שהוא יעלה) וגם את הרווח של האג"ח - הריבית שם היום בערך 5% - לאחר ניקויים יישאר לי כ-2.5% בתוספת על עליית הדולר. מה כדאי לעשות?

תשובה:

בהנחה שהינך זקוק לדולרים (למשל לצורך רכישת נדל"ן בעתיד הקרוב) והחלטתך שלא להמירם כעת לשקלים תקפה, יישנם כמה אופציות סולידיות דולריות:

פיקדונות דולרים לתקופה של חודש - שנה
בנקים הוגנים יתנו ריבית שנתית בשיעור של לפחות 3.5%. כדאי מאוד כמובן לעשות שופינג בין הבנקים ולדבר עם יועצי ההשקעות שלהם.

אגרות חוב דולריות לתקופה של שנתיים עד חמש שנים של ממשלת ארצות הברית
אגרות חוב אלו משלמות כיום 4.5%-4.6% לשנה.
אחרי עמלות של 0.5% ברכישה ובפדיון ודמי משמרת שנתיים של 0.45%, התשואה נטו (לפני מס) היא כ 3.5% במקרה של שנתיים וכ 3.9% במקרה של חמש שנים.

ישנם גם אגרות חוב דולריות של חברות ציבוריות מחו"ל המדורגות גבוה מאוד (AA- ומעלה) לתקופה של שנתיים-חמש שנים ניתן להשיג ריבית שנתית ברוטו של כ 5%. לכן בניכוי העמלות שציינתי התשואה השנתית נטו (לפני מס) תהיה כ 4%-4.4% לשנה.

הערה: חשוב לבדוק היטב מה המחיר בו נרכשת אגרת החוב (לתת לימיט). כמו כן, לעיתים מתווספות עמלות סמויות (עמלות ברוקר'ג ומרעין בישין אחרים) המשפיעות על התשואה שתתקבל.

פיקדונות מובנים (סטרקצ'רים)
ניתן לחפש פיקדון מובנה לתקופה קצרה יחסית (שנתיים-שלוש שנים) שתבטיח את הקרן הדולרית הנומינלית וגפ תציע חשיפה מסוימת למניות עם הגנה מפני ירידות בהן.
כאן כמובן יש לדעת היטב מה מחפשים - אני ממליצה להיצמד לסטרקצ'רים הקצרים הפשוטים - עם מנגנון הצמדה ברור וקל להבנה.  תמיד מומלץ לקבל הסבר מיועץ השקעות כי לפעמים גם מה שנראה ברור, לא תמיד הוא כך.
רצוי שיתנו גם ריבית מינימלית וכמו כן, בימים אלו של תנודתיות בשוק המניות כדאי לחפש סטרקצ'רים שנותנים רווח גם במקרה של תנודתיות ולא רק במקרה של עליות. חשוב לזכור כמובן, שיהיה צורך לשלם מס בשיעור של כ-20% על כל הריביות המתקבלות מהאפיקים שציינתי וכדאי להיוועץ עם יועץ מס המנוסה בתחום.

ועל תשכח להתמקח עם הבנקים לא רק על הריבית אלה גם על העמלות.

לשאלות בנושא מטבע חוץ (מט"ח) או נושאי השקעות אחרים, פנו עכשיו לרויטל דור-וילק.

חזרה לדף שאלות ליועצת ההשקעות והפנסיה.Bookmark and Share

תגיות לשאלת הגולש: אגרות חוב | אגרות חוב ממשלת ארה"ב | דולר ארה"ב - USD | השקעה סולידית | יועץ השקעות/ייעוץ השקעות | מט"ח - מטבע חוץ | עמלות בנק | פיקדון מובנה - סטרקצ'ר | פיקדונות דולרים | ריבית | תשואה נטו


אין תגובות