ייעוץ השקעות פרטי | ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי » מהו ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?
 
סמליל בצורה של ינשוף  

ייעוץ    השקעות    פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
לשקט הנפשי שלכם

טלפנו: 03-532-2008
info@RDVC.co.il

צרו קשר עכשיו!

קבלו טיפים ומידע חינםשרותי ייעוץ השקעות
שרותי ייעוץ פנסיוני
מידע נוסף

קבלו חינם !
7 כללי אצבע למשקיע הסולידי

7 כללי אצבע למשקיע הסולידי
הקליקו כאן לקבלת החוברת

14 כללי אצבע
לשיפור החיסכון הפנסיוני

מהדורה חדשה ומורחב 14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני
הקליקו כאן לקבלת החוברת


שאלות נפוצות » מהו ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי?

תגובות

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ובשיווק פנסיוני), מאפשר ליועצים הפנסיונים לפעול בשני אופנים:

 1. יועץ פנסיוני יכול לקבוע שהוא אינו מעוניין לקבל דמי הפצה או עמלות מחברות ביטוח, קרנות פנסיה או בתי השקעות בגין מכירת מוצרים פנסיונים.

  יצרני המוצרים הפנסיונים האמורים לעיל מציעים חסכונות פנסיונים כגון: ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות.
  יועץ פנסיוני הפועל בדרך זו, יקבל שכר רק מלקוחותיו ויעשה את עבודתו באובייקטיביות מלאה.

  יועץ פנסיוני הפועל כאמור הינו יועץ פנסיוני אובייקטיבי והוא אינו מושפע מאינטרסים נוספים.

  בפועל, נכון לנובמבר 2009, קיימים בישראל עשרות יועצים פנסיונים אובייקטיבים.

 2. יועץ פנסיוני רשאי על פי החוק האמור, לקבל דמי הפצה ו/או עמלות מחברות ביטוח, קרנות פנסיה או בתי השקעות בגין מכירת המוצרים הפנסיונים שלהם.

  אם יועץ פנסיוני או תאגיד המציע ייעוץ פנסיוני, החליטו כי ברצונם לקבל דמי הפצה או עמלות בגין מכירת מוצרים פנסיונים הרי שהחוק מאפשר זאת בהתאם להיתר שיינתן ממשרד האוצר. כמו כן, החוק מחייב קבלת עמלת הפצה זהה מכל יצרני המוצרים הפנסיונים ואף דורש מהיועצים הפנסיונים לגלות ללקוחות שהם מקבלים עמלות כאלו בכתב ובעל פה.
  כיום עמלת ההפצה המקסימאלית הינה בשיעור של 0.25% מהחיסכון הפנסיוני המצטבר.

  עם זאת, בפועל לא כל יצרן מוצרים פנסיונים ניאות לחתום על הסכם הפצה עם יועץ פנסיוני יחיד או תאגיד המציע ייעוץ פנסיוני. כך קרה, לאחרונה כאשר יצרן מוצרים פנסיונים הודיע לבנקים שהוא אינו מעוניין לאפשר להם להפיץ חלק ממוצריו.

  בפועל, ייתכן מצב בו יועץ פנסיוני יהיה חתום על הסכמי הפצה רק עם חלק מיצרני המוצרים הפנסיונים הקיימים בשוק.

  בנוסף, קיימים מוצרים פנסיונים אשר נקבע לגביהם שלא ישולמו עבורם עמלות הפצה. מוצר כזה הינו : קופת גמל אישית IRA - אשר נקבע לגביה שלא ישולמו עבורה עמלות הפצה. קופת גמל אישית מעניקה לחוסכים אלטרנטיבה נוספת לניהול כספם לגיל פרישה, במידה וברצונם לנהל את חסכונותיהם בעצמם ולא במסגרת המסלולים הקיימים.

  עם זאת, כבר כיום גורמים בענף החיסכון הפנסיוני מצביעים על בעייתיות בהפצה של המוצר, לאחר שנקבע בתקנות כי לא ישולמו עמלות הפצה לא ליועץ הפנסיוני ולא למשווק הפנסיוני.

  עובדות אלה עלולות להשפיע על שיקוליו של היועץ הפנסיוני בעת החיפוש אחר פתרונות מתוך כלל המוצרים הפנסיונים ואשר מחלקם הוא מקבל עמלות הפצה. לכן, יועצים פנסיונים הפועלים בדרך זו, אינם יועצים פנסיונים אובייקטיבים ועלולים להיות מושפעים משיקולים נוספים בבואם לתת ייעוץ פנסיוני ללקוח.

לסיכום, החוק מאפשר לחלק מהיועצים הפנסיונים לקבל דמי הפצה ועמלות מיצרני המוצרים הפנסיונים. עם זאת, הם אינם חייבים לנהוג כך והם יכולים להחליט כי יקבלו את שכרם מהלקוח בלבד.

לכן רק יועצים פנסיונים אשר אינם מקבלי דמי הפצה מהיצרנים הפנסיונים הינם יועצים פנסיונים אובייקטיבים.

הבהרה: המושג יועץ פנסיוני אוביקטייבי אינו מופיע או מוגדר בחוק, אך הוא חשוב לעוסקים במלאכת הייעוץ הפנסיוני ולמבקשים את שירותיהם הטובים.

מומלץ לפנות לייעוץ השקעות לפני ביצוע פעולות השקעה פיננסיות ולפנות לייעוץ פנסיוני לפני ביצוע פעולות במוצרי חיסכון פנסיוני וביטוחים אישיים.

הירשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו חינם מאמרים וטיפים בנושא חיסכון פנסיוני והשקעות פיננסיות.

בברכה,

רויטל דור-וילק

ייעוץ השקעות פרטי
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

צרו קשר עכשיו ללא כל התחייבות

תגיות לשאלות נפוצות: ביטוח מנהלים | בית השקעות | גיל פרישה | דמי הפצה | חברת ביטוח | חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ובשיווק פנסיוני) | חיסכון פנסיוני | יועץ פנסיוני אובייקטיבי | יועץ פנסיוני פרטי/ייעוץ פנסיוני פרטי | יועץ פנסיוני/ייעוץ פנסיוני | מוצרים פנסיונים | קופת גמל | קופת גמל אישית-IRA | קרן השתלמות | קרן פנסיה


אין תגובות